dobrze wiedzieć!
wstecz
Finałowa piątka. Poznaj najlepszy film 2022 r.
01/18/2023, 08:15
Marcin Śliwka

Dzisiaj z dumą przedstawiamy finałową piątkę, czyli filmy, które cieszyły się największym zainteresowaniem w ubiegłym roku.

✅5 - 2051 wyświetleń, Błażej Górczyński, Zarządzanie ryzykiem w szpitalu; Praca nad identyfikacją i minimalizowaniem zdarzeń niepożądanych to długi i żmudny proces. Wymaga zaangażowania nie tylko pracowników ale również zarządu/dyrekcji szpitala. Jak to działa w Pleszewskim Centrum Medycznym?

✅4 - 2170 wyświetleń, Katarzyna Fortak-Karasińska, Kontrola NFZ w szpitalu, Kontrole NFZ, kary umowne, zwrot środków, potrącenia z kontraktu. Kto tego nie zna? Jak się przed tym bronić? O tym jak zapobiec potrąceniu kary z kontraktu, o egzekwowaniu nienależenie zwróconych środków i o budowaniu relacji z Narodowym Funduszem Zdrowia mówiła mecenas Katarzyna Fortak-Karasińska z F/K LEGAL podczas konferencji "Era post-covidowa w szpitalach. Ryzyka i wyzwania"

✅3 - 3002 wyświetlenia, Andrzej Borowczyk, Tomasz Jurek, Dariusz Dembek, F1 Halo, Hans, wypadki lotnicze, zdarzenia niepożądane. Zdarzenia niepożądane (tzw. adverse events) mają miejsce nie tylko w ochronie zdrowia. Lotnictwo, Formuła 1 i inne sporty motorowe doświadczają tych dramatów na codzień.

✅2 - 3234 wyświetlenia, Paweł Dopierała, Tajemnica białej księgi. Zdarzeń awaryjnych w szpitalu takich jak pożary, awarie prądu, brak tlenu, czy ewakuacje mamy niestety sporo. Jak w takiej sytuacji zapewnić prawidłową reakcję zespołu, udrożnić kanały komunikacyjne oraz podejmować szybkie i trafne decyzje? Czy rozwiązanie stanowi wspomniana biała księga?

✅1 - 3350 wyświetleń, Komunikacja z pacjentem w 2022 r. Największym zainteresowaniem naszych widzów cieszył się film stanowiący podsumowanie cyklu konferencji, które organizowaliśmy wspólnie z Mentor S.A. oraz IRONteam jesienią ubiegłego roku. Post-pandemiczna rzeczywistość wymusiła na szpitalach liczne zmiany. Standardem stało się nie tylko zapewnienie wysokiego poziomu usług medycznych, ale także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w procesie zdalnej obsługi pacjenta. Osobne problemy dotyczą zagadnień związanych z informatyzacją szpitali oraz kryzysów medialnych, który niestety coraz częściej dotykają polskie szpitale. Te kwestie wzbudziły największe zainteresowanie.

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanałów w serwisie youtube: https://www.youtube.com/@centrum.medrisk

Nowości już wkrótce.