O nas

O nas

Co to jest Medrisk?

Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym Medrisk Sp. z o.o. powstało z inicjatywy środowisk ubezpieczeniowych i akademickich. Nasz zespół, to nie tylko doświadczeni brokerzy oraz trenerzy na co dzień współpracujacy z najlepszymi uczelniami wyśszymi w kraju - to przede wszystkim osoby, które umiejętnie łączą doświadczenia akademickie z wymogami rynku ochrony zdrowia.

Dr Marcin Śliwka - Prezes Zarządu Medrisk Sp. z o.o.

tel. kom.798 275 037
e-mail:

Doświadczony trener i wykładowca akademicki. Współpracuje z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie cywilnym i medycznym, jest autorem ponad stu artykułów i opracowań z prawa medycznego. Współpracuje z organizacjami międzynarodowymi zajmującymi się ochroną praw pacjenta.

Rafał Biernacki - Wiceprezes Zarządu Medrisk Sp. z o.o.

tel.56 669 33 61, tel. kom.723 684 739
e-mail:

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Mikolaja Kopernika w Toruniu, broker ubezpieczeniowy od 2002 r. Od początku pracy w branży ubezpieczeniowej zaangażaowany w budowę oraz obsługę programów ubezpieczenia dla podmiotów leczniczych. Twórca i dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych działającego w MENTOR S.A. od 2009r. Współtwórca programów zarządzania ryzykiem dla podmiotów leczniczych Bezpieczny Menedżer, a później Medrisk. Odpowiedzialny za programy ubezpieczenia dla grup szpitali w oparciu o zasadę wzajemności.

Grzegorz Łosik - Wiceprezes Zarządu Medrisk Sp. z o.o.

tel.61 842 71 84, tel. kom.601 619 246
e-mail:

Dyrektor Oddziału Mentor S.A. w Poznaniu, mgr prawa Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent studiów podyplomowych Prawo Medyczne i Bioetyka na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Broker z dużym doświadczeniem. W branży ubezpieczeniowej od 1996 r. Od kilkunastu lat na stanowiskach kierowniczych. Wykładowca z zakresu prawa cywilnego i ubezpieczeniowego w Centrum Edukacji Bankowej i Ubezpieczeniowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Współtwórca produktów ubezpieczenioweych oraz innowacyjnych rozwiązań w obszarze zarządzania ryzykiem medycznym (m.in. program Bezpieczny Menedżer, program MedRisk, system zgłaszania, analizowania i raportowania zdarzeń niepożądanych Rejestrator). Autor licznych publikacji m.in. Prawo badań klinicznych w zarysie (pod red. dr. M. Śliwki) oraz Prawne aspekty prowadzenia dokumentacji medycznej (pod red. dr M. Śliwki). Szczególnie zainteresowany tematyką odpowiedzialności odszkodowawczej, likwidacją szkód medycznych, zarządzaniem zdarzeniami niepożądanymi.

Dr Anita Gałęska-Śliwka

Prawnik, adiunkt w Zakładzie Podstaw Prawa Medycznego Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorką dwóch monografii i współautorką licznych publikacji z tego zakresu, zarówno w pismach prawniczych, jak i medycznych. Tworzyła cykl Respicefinem w wydawnictwie Medical Tribune. Od 12 lat prowadzi szkolenia dotyczące prawa medycznego i uczestniczy w konferencjach oraz debatach poruszających niniejszą problematykę.

Dr hab. n. med. mgr prawa Tomasz Jurek

Prof. nadzw., kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół opiniowania sądowo-lekarskiego i prawa medycznego. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z tego zakresu. Jako specjalista medycyny sądowej od wielu lat wydaje opinie dla potrzeb postępowania karnego i cywilnego.

Wojciech Balicki

Specjalista ds. Ryzyk Medycznych w MENTOR S.A., absolwent studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu: "Zarządzanie Projektem", "Marketing", "Zarządzanie w Ochronie Zdrowia", posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w podmiotach leczeniczych. Doświadczony wykładowca, autor publikacji z zakresu ochrony zdrowia.

Dawid Chwiałkowski

Specjalista ds. Programu MedRisk, prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z MedRisk związany od 2016 roku. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał m.in. w kancelarii zajmującej się obsługą prawną podmiotów leczniczych. Zainteresowany w szczególności problematyką praw pacjenta oraz praw personelu medycznego.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z naszym specjalistą.