dobrze wiedzieć!
wstecz
Widzimy się już w przyszłym tygodniu w Poznaniu!
11/03/2022, 10:33
Marcin Śliwka

To ostatnie chwile by zapisać się na naszą konferencję "Era post-covidowa w szpitalach. Ryzyka i wyzwania". Widzimy się 9 listopada w Poznaniu (Hotel Mercure, ul. Roosvelta 20). Serdecznie zapraszamy osoby reprezentujące podmioty lecznicze. Rejestracja uczestników od godziny 9.00. Otwarcie konferencji o 10.00.

Zapraszamy na konferencję, którą poświęcimy zagadnieniom związanym z informatyzacją szpitali oraz tematyce natury prawnej związanej z nowoczesną komunikacją z pacjentem. Podczas wydarzenia będą Państwo mieli okazję poznać kwestie dotyczące kryzysu medialnego, który niestety może dotyczyć każdego. Poradzimy jak w takiej sytuacji zarządzać wizerunkiem.

Do wystąpień zaprosiliśmy uznanych ekspertów i specjalistów z sektora ochrony zdrowia, prawa oraz świata mediów:

dr Marcin Śliwka - Jest doświadczonym trenerem i wykładowcą akademickim, współpracującym z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wspiera swoją wiedzą placówki medyczne w zakresie prawa cywilnego i medycznego. Od lat współpracuje także z organizacjami międzynarodowymi zajmującymi się ochroną praw pacjenta. Jest również doktorem nauk prawnych i autorem ponad stu artykułów oraz opracowań z prawa medycznego, a także podręczników akademickich poświęconych problematyce prawa medycznego oraz praw pacjenta. Pełni funkcję Prezesa Zarządu MedRisk.

Błażej Górczyński - Prezes Zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie sp. z o.o. - szpitala od lat zajmującego czołowe lokaty w Rankingu Szpitali CMJ "Bezpieczny szpital". Prawnik, EMBA, studia podyplomowe z zarządzania ochroną zdrowia.

Tomasz Tomaszewski – założyciel i Prezes Zarządu – IRONteam – Komunikacja z Pacjentem sp. z o.o. Ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przed założeniem IRONteam pracował w Genewie, Londynie, Wiedniu dla międzynarodowych firm informacyjnych. Doświadczenie zdobywał także w sektorze bankowym pracując dla BRE bank, PKO TFI, Pekao SA. Laureat nagrody EFFIE. Zapalony triatlonista i ojciec niepełnosprawnego Kuby. Z sukcesem prowadzi IRONteam, którą założył ponad 14 lat implementując system nowoczesnej rejestracji i obsługi pacjentów. Współpracuje z ośrodkami medycznymi w całej Polsce.

Liliana Adamska - Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta i Pełnomocnik ds. Zarządzania Jakością w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Wizytator CMJ w Ochronie Zdrowia. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu: Zarządzania Jakością w Usługach Medycznych; Prawa Medycznego, Praw Pacjenta i Ubezpieczeń Społecznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; Organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia na WSB w Poznaniu oraz Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Uniwersytecie Warszawskim. Buduje i nadzoruje systemy jakości w oparciu o standardy akredytacyjne oraz normy ISO 9001 i 22000, fascynatka idei jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwa pacjenta.

Paweł Dopierała - Prezes Zarządu Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego sp. z o.o. w Środzie Wielkopolskiej, Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Od 9 lat zarządza jednostkami ochrony zdrowia w tym min. Szpitalem w Środzie i Gnieźnie, wcześniej zaangażowany zawodowo w projektowanie i dostosowanie min. szpitali na terenie całego kraju. Ukończył Studia na Politechnice Poznańskiej, WSSE w Poznaniu, Menadżer w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, MBA na WSAiB w Gdyni.

Sławomir Siezieniewski - Szkoleniowiec, prezenter i dziennikarz od blisko 30 lat związany z telewizją. Relacjonował najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie - wizyty papieskie, wojny, wybory, olimpiady. Pracował jako szef redakcji, wydawca, reporter i prezenter - zna "kuchnię" telewizyjną, radiową i prasową. Ma na swoim koncie kilka tysięcy rozmów telewizyjnych na różne tematy od gospodarki po medycynę i sprawy społeczne. Równie długo zajmuje się działalnością szkoleniową prowadząc zajęcia z wystąpień publicznych i sztuki informacji.

Serdecznie zapraszamy osoby reprezentujące podmioty lecznicze. Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 7 listopada 2022 r. na adres agnieszka.ludwiniak@mentor.pl