dobrze wiedzieć!
wstecz
Bezpłatny webinar dla pracowników szpitali
11/07/2022, 15:09
Marcin Śliwka

Czas pędzi jak szalony, a my staramy się nadążyć. Dzisiaj z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich pracowników sektora ochrony zdrowia na wykład Agnieszki Gibalskiej-Dembek pt. "Komunikacja w ujawnianiu zdarzeń niepożądanych. The sorry works".

Wykład odbędzie się już 14 listopada o godzinie 11.00 Wstęp jest wolny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: www.mentor.pl/szkolenie

O czym będziemy mówić? Na przykładzie standardów wypracowanych w państwach zachodnich przedstawimy różne polityki ujawniania zdarzeń niepożądanych pacjentom i ich rodzinom. Porozmawiamy o ramach programu "second victims", który pokazuje, kogo jeszcze powinniśmy dostrzec w tym modelu komunikacji. Co sprawia, że po zdarzeniu niepożądanym pacjent komunikuje się z nami poprzez media? Jaka jest różnica między słowami "przepraszam" a "przykro mi"? Czy w medycynie można wprowadzić standardy obowiązujące w lotnictwie?

Agnieszka Gibalska-Dembek - Dyrektor ds. PR i Marketingu w Centrum Medycznym „Żelazna”. Ukończyła Wyższą Szkołę Bankową i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Była też słuchaczką studiów podyplomowych z public relations i zarządzania ludźmi w Akademii Leona Koźmińskiego oraz z zarządzania podmiotami leczniczymi, przekształcanymi w spółki prawa handlowego w Szkole Głównej Handlowej. Od 16 lat związana z ochroną zdrowia. Praktyk public relations od 2008 roku.