dobrze wiedzieć!
wstecz
Zapraszamy na kolejne szkolenie otwarte
04/22/2023, 07:42
Marcin Śliwka

Z ogromną przyjemnością, w imieniu konsorcjum brokerskiego Mentor S.A. / Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym MedRisk so. z o.o., zapraszamy wszystkich przedstawicieli podmiotów leczniczych na webinar otwarty, w ramach ósmego sezonu projektu MedWeb#SZKOLENIA. Tym razem porozmawiamy o zmianach w realizacji i rozliczaniu świadczeń szpitalnych i Krajowej Sieci Onkologicznej oraz wpływie nowych przepisów na działalność podmiotów i ich rozliczeniach z NFZ.

Szkolenie przeprowadzą Renata Wachowicz - dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Michał Chrobot - prezes Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych.

Nowe przepisy ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej, będą miały kluczowy wpływ na polski system ochrony zdrowia. KSO to nowy model organizacji opieki onkologicznej. Nasi eksperci omówią pokrótce planowaną strukturę, główne założenia sieci, zasady i terminy kwalifikacji oraz zasady finansowania. Eksperci postarają się ocenić wyzwania stojące przed polskimi szpitalami w kontekście wymagań KSO, wskażą potencjalne problemy w praktycznej implementacji założeń sieci oraz korzyści dla placówek oraz samych pacjentów. W 2023 r. weszły również w życie zmiany dot. realizacji i rozliczania świadczeń szpitalnych. Dotyczą one kolejnych świadczeń wyłączonych z ryczałtu PSZ oraz wprowadzenie nowych taryf w katalogu JGP, które są uzależnione od długości pobytu pacjenta w szpitalu. Podczas webinaru omówimy główne elementy wprowadzonych zmian, jak również ich potencjalne następstwa i ich wpływ na organizację pracy oddziałów szpitalnych, ukierunkowaną na optymalizację przychodowo-kosztową.

Wstęp jest wolny, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja pod adresem: www.mentor.pl/szkolenie. Nasi klienci mogą rejestrować się również poprzez strefę klienta.

Do zobaczenia 8 maja o godzinie 11.00.