dobrze wiedzieć!
wstecz
Kolejny webinar o standardach komunikacji
04/02/2024, 08:00
Marcin Śliwka

Witamy Państwa po Świętach! Już jutro o 10.00 zapraszamy klientów konsorcjum Mentor S.A. /Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym MedRisk na specjalny wykład w ramach cyklu dotyczącego standardów komunikacji z pacjentem.

"Kiedy pada niepomyślna diagnoza - sztuka rozmowy o złych rokowaniach" to tytuł naszego najbliższego webinaru. Przekazywanie niepomyślnych informacji, to sztuka którą nieustannie należy doskonalić. Biorąc pod rozwagę słowa Kathryn Mannix "Nie zawsze można uśmierzyć ból, ale zawsze można stworzyć dla niego przestrzeń", zastanowimy się jak możemy ją zorganizować oraz o nią zadbać, tak aby była ona źródłem otuchy zarówno dla naszych pacjentów, jak i medyków. Poruszymy m.in. kwestie podmiotowości i godności pacjenta. Przeanalizujemy dostępne protokoły prowadzenia "dobrych" rozmów i zastanowimy się, czy zawsze są one wystarczające. Na koniec porozmawiamy na temat, jak w tych trudnych rozmowach zadbać również o nas samych.

Wykład przeprowadzi dla Państwa dr Agata Malenda - specjalistka chorób wewnętrznych oraz hematologii, lekarka hospicyjna w trakcie specjalizacji z opieki paliatywnej. Członkini zarządu Fundacji Polki w medycynie oraz członkini Instytutu Dobrej Śmierci. Inicjatorka konferencji pt: "Empatia a umieranie i śmierć" współorganizowanych z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. Wierzy, że umiejętności komunikacyjne są nieodłącznym elementem pracy każdego medyka, a ich ciągłe doskonalenie może poprawić nie tylko komfort życia naszych pacjentów, ale również skuteczność wdrożonego leczenia.

Rejestracja na to wydarzenie jest otwarta dla naszych klientów za pośrednictwem strefy VOD, dostępnej na stronie www.medrisk.pl

Zapraszamy w imieniu konsorcjum Mentor S.A. / Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym MedRisk, Fundacji Wspieramy Polskie Szpitale oraz SENSE consulting.