dobrze wiedzieć!
wstecz
Maj z MedWeb#SZKOLENIA
04/22/2024, 07:30
Marcin Śliwka

Maj zbliża się wielkimi krokami. Już w ubiegłym tygodniu klienci konsorcjum MENTOR S.A./Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym MedRisk otrzymali zaproszenia na najbliższe wydarzenia.

Już wkrótce widzimy się z:

Anją Franczak - zajmuje się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Ważną rolę w jej pracy odgrywają rytuały. Jako celebrantka / mistrzyni ceremonii tworzy i prowadzi osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe. Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jest profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Jako doula umierania i certyfikowana instruktorka międzynarodowej inicjatywy Kursów Ostatniej Pomocy (Letzte Hilfe) zajmuje się edukacją o procesie umierania i wspiera rodziny, które opiekują się bliską osobą na ostatnim etapie życia.

prof. Tomaszem Jurkiem - jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół opiniowania sądowo-lekarskiego i prawa medycznego. Jest profesorem nadzwyczajnym, kierownikiem Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z tego zakresu. Jako specjalista medycyny sądowej od wielu lat wydaje opinie dla potrzeb postępowania karnego i cywilnego.

Pierwsze szczegóły już wkrótce.