dobrze wiedzieć!
wstecz
MedRisk – TOP 10
01/17/2023, 16:23
Marcin Śliwka

Jak wiecie, od 2022 r. intensywnie rozwijamy nasz kanał w serwisie youtube. Jako, że styczeń to ostatni moment na podsumowania, dzisiaj z dumą prezentujemy MedRisk TOP10, czyli dziesięć filmów, które cieszyły się największym zainteresowaniem w ubiegłym roku.

#10 Mateusz Kusznierewicz - Co to jest stres i jak sobie z nim radzić? - fragment wykładu, zrealizowanego przez nas w styczniu 2022 r. Stres towarzyszy nam każdego dnia, nie sposób go uniknąć. Co więcej, czasami działa na nas mobilizująco. Ale czym tak naprawdę jest stres i jak sobie z nim radzić? Jaka jest różnica między stresem psychologicznym a biologicznym?

#9 Marcin Śliwka - Odwiedziny w szpitalu w czasach po COVID-19 - Pandemia COVID-19 istotnie zmieniła reguły odwiedzin osób bliskich u pacjentów przebywających w szpitalu. Problemu nie ułatwiał fakt, iż przepisy ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta w oparciu, o które podejmowano takie decyzje, nie są dostatecznie precyzyjne oraz nie były w przeszłości powszechnie stosowane.

#8 Zdarzenia niepożądane a błędy medyczne - Cykl krótkich rozmów z dyrektorami szpitali oraz pełnomocnikami ds. jakości: Czym są zdarzenia niepożądane? Jak wygląda odpowiedzialność za tzw. błędy medyczne? Jakie znaczenie dla szpitali ma system zgłaszania i analizy zdarzeń niepożądanych? Jak w tym zakresie kształtuje się świadomość personelu medycznego?

#7 Marcin Śliwka - Zbiorowe prawa pacjenta - najważniejsze procedury w podmiocie leczniczym - To ciągle nieznana instytucja prawna, po którą Rzecznik Praw Pacjenta coraz chętniej sięgał w dobie pandemii COVID-19

#6 Marcin Śliwka - Jak dodzwonić się do szpitala - Czy dodzwonienie się do szpitala jest możliwe? Na co powinny zwrócić uwagę osoby zarządzające podmiotami leczniczymi? O tych i innych problemach mówił doktor Marcin Śliwka, podczas cyklu konferencji pt. "Era post-covidowa w szpitalach", które odbyły się jesienią 2022 r.

Pierwsza piątka już jutro! Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału. https://www.youtube.com/@centrum.medrisk

Przypominamy, że klienci konsorcjum Mentor S.A. / MedRisk sp. z o.o. uzyskują dostęp do pełnej wersji prezentowanych materiałów. Zapraszamy do strefy klienta.