dobrze wiedzieć!
wstecz
Tam gdzie inni się zatrzymują my dopiero zaczynamy
10/06/2022, 08:05
Marcin Śliwka

Dziękujemy za Wasz, jakże liczny udział w webinarze "Zdarzenia niepożądane. Wiele dróg - jeden cel". Rozmową o zdarzeniach niepożądanych rozpoczęliśmy siódmy sezon projektu MedWeb#SZKOLENIA.

Co czeka na naszych klientów w najbliższym czasie?

Już 18 października zapraszamy na na cykl wykładów w zakresie zastosowania lean management w ochronie zdrowia. Grzegorz Koczor, autor pierwszej książki o Lean w medycynie w Polsce na przestrzeni trzech webinarów przedstawi, dlaczego lean pasuje do ochrony zdrowia i skąd bierze się jego siła jako systemu zarządzania. Jako praktyk z wieloletnim doświadczeniem podzieli się przykładami z transformacji oraz odpowie na najczęściej nurtujące pytania.

Dzień później spotkamy się z Beatą Tylus na webinarze pt. "Atomowe nawyki - o kumulowaniu się nawyków". odczas szkolenia porozmawiamy o tym, jak drobne zmiany dają niezwykłe efekty. Dowiesz się, jaką rolę pełnią otoczenie, rodzina i znajomi w kształtowaniu nawyków oraz jak sprawić, by dobrym nawykom nie dało się oprzeć, a złe nie wchodziły w rachubę. Na co dzień nie doceniamy roli małych usprawnień czekając na spektakularne momenty – pokażemy Ci jak przestrzegać dobrych nawyków na co dzień.

Dzień 27 października należeć będzie do Katarzyny Kłody, która rozpocznie cykl wykładów dla menedżerów sektora ochrony zdrowia. "Angażujące przywództwo - w jaki sposób wspierać współpracowników w ich działaniach; Dziś najcenniejszym zasobem są ludzie i od skuteczności zarządzania nimi zależy sukces całej organizacji. Dobry lider potrafi właściwie ocenić sytuację oraz potrzeby swoich pracowników, przy jednoczesnej uważności na indywidualne potencjały.

Intensywny miesiąc wykładowy zakończymy spotkaniem z Agnieszką Gibalską-Dembek, powracając do problematyki zdarzeń niepożądanych. Na przykładzie standardów wypracowanych w państwach zachodnich przedstawimy różne polityki ujawniania zdarzeń niepożądanych pacjentom i ich rodzinom. Porozmawiamy o ramach programu "second victims", który pokazuje, kogo jeszcze powinniśmy dostrzec w tym modelu komunikacji. Co sprawia, że po zdarzeniu niepożądanym pacjent komunikuje się z nami poprzez media? Jaka jest różnica między słowami "przepraszam" a "przykro mi"? Czy w medycynie można wprowadzić standardy obowiązujące w lotnictwie? "Komunikacja w ujawnianiu zdarzeń niepożądanych - The sorry works"już 14 listopada o godzinie 11.00.

Rejestracja na wszystkie wykłady jest już otwarta dla klientów konsorcjum Mentor S.A. / Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym MedRisk. Zaloguj się do strefy klienta i zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj!