dobrze wiedzieć!
wstecz
Ustawa o niektórych zawodach medycznych
03/20/2024, 08:26
Marcin Śliwka

Za tydzień wchodzi w życie nowa ustawa o niektórych zawodach medycznych. W związku z tym zapraszamy na kolejny webinar otwarty realizowany przez konsorcjum Mentor/MedRisk.

Szkolenie obejmuje rozwiązania przyjęte w ustawie o niektórych zawodach medycznych, która wchodzi w życie z dniem 26 marca 2024 r. Ustawa ustala status prawny kilku zawodów, obejmując je reglamentacją oraz ochroną prawną. Kolejne zawody mogą wspierać zatem działalność w ochronie zdrowia bez obawy o to, że do pracy z pacjentem zostają dopuszczone osoby bez należytych ku temu kwalifikacji. Szkolenie obejmie także zagadnienie dotyczące dostępu do dokumentacji medycznej oraz zasady zlecania czynności i prawo odmowy ich wykonania.

Wykład przeprowadzi dla Państwa mecenas Agnieszka Sieńko - to nie tylko radca prawny, mediator sądowy, specjalista prawa ochrony zdrowia i prawa pracy, ale także doświadczony trener, szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki. Jest autorką wielu publikacji w periodykach naukowych oraz książek z zakresu prawa ochrony zdrowia i prawa zdrowia. Na stałe współpracuje z Wydawnictwem Wolters Kluwer S.A. gdzie cyklicznie publikuje, a także prowadzi programy szkoleniowe.

Na to wydarzenie możecie się Państwo zarejestrować tutaj lub z poziomu strefy klienta. Do zobaczenia!