dobrze wiedzieć!
wstecz
Zarządzanie szpitalem w metodyce lean management
07/05/2023, 11:28
Marcin Śliwka

Zarządzanie szpitalem w metodyce lean management to w polskich warunkach ciągle nowość. W trakcie konferencji "Jakość i lean w medycynie" doktor Małgorzata Bacia mówiła o swoich doświadczeniach jako dyrektora w zakresie wykorzystania metodologii lean w zarządzaniu szpitalem; przedstawiła kroki milowe od początku wdrażania lean w organizacji do chwili obecnej; opowiedziała również o roli zespołu, który jest gwarantem trwałości wdrożonych rozwiązań.

Czy lean management to naturalny styl zarządzania szpitalem i jakie oczekiwania towarzyszyły jego wdrożeniu? Zapraszamy!

dr n. hum. Małgorzata Bacia - Z pasji i wykształcenia filolog i językoznawca, dr nauk humanistycznych UAM w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Wrocławskiego, na kierunku: Polityka publiczna w Unii Europejskiej, a także na Uniwersytecie SWPS, na kierunku: Psychologia praktyczna w firmie Od 2008r. zawodowo związana z zarządzaniem a od 2015 r. z zarządzeniem w ochronie zdrowia. Obecnie Prezes Zarządu , Dyrektor Szpitala Regionalne Centrum Zdrowia, EMC Szpitale a także Prezes Zarządu Zespołu Przychodni Lubmed.